Skip to main content

Na czym polega timer?

Timer inaczej opóźnienie czasowe, to funkcja odpowiadająca za pracę wentylatora po wyłączeniu, czyli inaczej timer odpowiada za długość pracy wentylatora. WIĘCEJ>>

Zazwyczaj timer jest regulowany – w większości modeli czas pracy można ustawić od 2 do 30 minut. Takie rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze w łazienkach i ubikacjach, gdzie wentylator włącza się w momencie naszego wejścia i pracuje jeszcze chwilę po naszym wyjściu co gwarantuje odpowiednią wentylację. Oto przykładowe wentylatory z funkcją opóźnienia czasowego (przedstawiamy modele w wersji o średnicy 100mm, więcej modeli o różnych średnicach znajdą Państwo tutaj):

UWAGA!

Jednak aby wentylator z timerem działał potrzebne jest koniecznie zasilanie trójżyłowe (wyjątkami są jedynie wentylatory z czujnikiem ruchu lub włącznikiem sznurkowym gdzie stosuje się podłączenie dwużyłowe).

W podłączeniu trzyżyłowym dwie żyły podłączone są wówczas do włącznika światła (jako faza przerywana), natomiast trzecia żyła jest podłączona do stałego napięcia. Uwaga! ŻADNA Z NICH NIE JEST UZIEMIENIEM ANI MASĄ!
Poniżej przedstawiamy schemat jak powinno wyglądać takie podłączenie:

2 myśli na temat “Na czym polega timer?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *